ENGLISH IS FUN !

International Penfriends Exchange

     

 Projekt wymiany korespondencji w języku angielskim

We wrześniu 2013r. uczniowie  klas V-VI Szkoły Podstawowej w Krasnem Potockiem, pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego - Iwony Sikorskiej, przystąpili do realizacji projektu wymiany korespondencji listowej i mailowej z uczniami z zagranicznych szkół. Nawiązaliśmy kontakt ze szkołą  w USA w Hiszpanii.

Główne założenia projektu to nawiązanie współpracy międzynarodowej z zagranicznymi szkołami oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku angielskim. Ponadto, pisząc listy uczniowie wymieniają się informacjami, zdjęciami i ciekawostkami dotyczącymi geografii, kultury, historii, obyczajów i życia codziennego w swoich krajach.

Kilka tygodni temu zostały wysłane pierwsze listy do przyjaciół z USA, a już na początku listopada otrzymaliśmy odpowiedzi, które sprawiły nam wiele radości. Były kolorowe, pełne ciepłych słów i oczywiście napisane w języku angielskim.

Ponadto, na bieżąco wymieniamy wiadomości email z dziećmi ze szkoły w Corveto, z Barcelony w Hiszpanii. Pani Janire, nauczycielka języka angielskiego w tamtejszej szkole stworzyła specjalnego bloga, na którym umieszczane są listy, zdjęcia i inne ciekawostki pisane w języku angielskim przez dzieci z różnych szkół na świecie. Adres bloga:

/http://englishprojectscorner.blogspot.com.es/p/blog-page_6.html/

Allie, Myles, Makenna, Adrian, Nate, Santos, Juan, Naomi, Ricardo, Matthew, Gabriella, Kimberley, Rheeni, Vasilis, Kaitlyn, Rodriguez, Rebecca, Ryan, Savanah to imiona naszych rówieśników ze szkoły North Holland Elementary School w miasteczku Holland, West Ottawa w stanie Michigan. Koordynatorem projektu ze strony amerykańskiej jest Pani Sara Luther, która wyraziła szczere chęci współpracy z uczniami naszej szkoły.

Mamy nadzieję, że projekt ten będzie bardzo udany i motywujący uczniów do nauki języka. Wszystkim zaangażowanym życzymy powodzenia !!!

                                                                                                         I.S.

 


NASZE  KORESPONDENCJE

LIST 1  LIST 2  LIST 3  LIST 4  LIST 5  LIST 6  LIST 7  LIST 8 

 LIST 9  LIST 10  LIST 11  LIST 12  LIST 13 

Konferencja Skype 


                    

Copyright ©  2010  SP Krasne Potockie