<<<  AKTUALNOŚCI  >>>


ROK  SZKOLONY  2020/2021


25.06.21
    Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dnia 25 czerwca 2021 roku  uroczyście zakończyliśmy wyjątkowy rok szkolny, podczas którego nauka odbywała się w bardzo zróżnicowanym trybie: stacjonarnym, zdalnym, a nawet hybrydowym.

Uczniowie, nauczyciele i rodzice musieli zmierzyć się z wieloma kłopotami i niecodziennymi wyzwaniami. Na szczęcie udało się dotrwać i szczęśliwie zakończyć ten trudny rok.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła się od Mszy Św. w Kościele Parafialnym w Chomranicach. Potem nastąpiło rozdanie świadectw w salach lekcyjnych (niestety nie mogliśmy się spotkać wszyscy razem) . Ósmoklasiści z rąk Pani Dyrektor i Wychowawcy Pani Agnieszki Szarek- Mężyk, odebrali gratulacje ukończenia szkoły oraz otrzymali upominki.

Wszystkim absolwentom życzymy wielu sukcesów na dalszej drodze edukacji.

Po zakończeniu uroczystości mogliśmy już zacząć upragnione wakacje!!!!

 

Galeria zdjęć


27.05.21
    Warsztaty o emocjach z aktorką z Teatru Nowego

Miła niespodzianka z samego rankaJ Do szkoły zawitała Pani Violetta Romul - Pomietło, aktorka i założycielka Teatru Nowego działającego w Nowym Sączu.

W spotkaniu z nią wzięli udział uczniowie klas „0” – 3. Pani Violetta zapraszała na scenę chętne dzieciaki, które odgrywały różne scenki związane z 6 emocjami: radością, miłością, złością, smutkiem, zazdrością i strachem.

Niemal każde dziecko wystąpiło przed publicznością, pokonując tym samym strach i tremę. Śmiechu było co niemiara, ale też i dużo refleksji, gdyż scenki reżyserowane przez naszego gościa odzwierciedlały realne sytuacje bliskie dzieciom.

Dziękujemy Pani Violecie za wspaniałą lekcję o emocjachJ

 

Galeria zdjęć


24.05.21
    Ślubowanie klasy pierwszej

Ślubowanie klasy pierwszej i Dzień Mamy.

 

Dnia 24 maja w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klasy 1 i uroczyste pasowanie na ucznia.

Nasi pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności w programie artystycznym. Każdy uczeń otrzymał legitymację szkolną i pamiątki - niespodzianki. Ze względu na pandemię, uroczystość ta odbyła się dopiero w maju, ale za to można było w dekoracji wykorzystać wesołe wiosenne motywy.

Po ślubowaniu dzieci uroczyście złożyły życzenia swoim mamom oraz wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i upominki z okazji zbliżającego się ich święta.

To był dzień pełen wrażeń, zarówno dla dzieci oraz  ich mam.

 

Galeria zdjęć


17.03.21
    Dzień Patrona Irlandii, Święto Patryka

Zielono mi….- Dzień Patrona Irlandii, Święto Patryka

Święty Patryk, biskup walijski, który rozkrzewiał chrześcijaństwo w pogańskiej Irlandii, tłumaczył tajemnicę Trójcy Świętej za pomocą koniczyny i ponoć wypędził ze Szmaragdowej Wyspy wszystkie węże.

Te i inne ciekawostki związane z Dniem Świętego Patryka poznawały dzieciaki na lekcjach angielskiego grając w gry, oglądając filmiki i oczywiście szukając garnca pełnego złota na końcu tęczy. Najstarsi uczniowie rozwiązywali zagadki w Escape Roomie.

Czy udało im się złapać przebiegłego skrzata strzegącego skarbu?

Zapraszamy na fotorelację.

 

Galeria zdjęć


15.02.21
    Otwarcie nowej pracowni komputerowej.

W poniedziałek, 15 lutego 2021 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie nowej pracowni komputerowej.

Oficjalnej inauguracji dokonał: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, dyrektor szkoły Marzena Dąbrowska oraz dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji Radosław Potoczek. Pan Wójt, w swoim wystąpieniu nawiązał do potrzeby inwestowania w umiejętności technologii informacyjnej młodego pokolenia.

W naszej szkole zadanie to realizujemy już od wielu lat poprzez rozwijanie zainteresowań uczniów na zajęciach robotyki, zajęć kreatywnych oraz koła informatycznego. Uczniowie między innymi uczą się programowania w środowisku Baltie, Scratch, Logomocja, mBlock, C++ oraz budują i programują roboty na bazie Arduino.

Posiadanie tak nowoczesnej pracowni komputerowej z dostępem do internetu światłowodowego umożliwi naszym wychowankom dalsze rozwijanie talentów i zainteresowań.

 

Galeria zdjęć

Film - nowa pracownia 2021


03.02.21
    Epoka lodowcowa – era dinozaurów

W klasie trzeciej na chwilę zapanowała prawdziwie mroźna atmosfera i to w dodatku z dinozaurami w roli głównej.

W ramach cyklu lekcji o dinozaurach z języka angielskiego uczniowie zrobili sztuczny śnieg z sody oczyszczonej i pianki do golenia i bawili się w epokę lodowcową, której nastanie, wedle naukowców, mogło być głównym powodem wyginięcia dinozaurów.

Była to znakomita okazja do opisywania olbrzymich zwierząt, zadawania zagadek, oczywiście wszystko po angielsku. Taka sensoryczna zabawa na pewno na długo zostanie w pamięci trzecioklasistów.

Na koniec lekcji każdy uczeń dostał małego dinozaura w prezencie. Dobrze, że w wyobraźni dziecięcej zwierzęta te są ciągle bardzo żyweJ

 

Galeria zdjęć


28.01.21
    Zmiana numeru telefonu !

Informuję że Szkoła Podstawowa w Krasnem Potockiem otrzymała nowy numer telefonu tj. 18 5480420. Dotychczasowy numer 18 4433611 jest zlikwidowany.

 


20.01.21
    Dzień Babci i Dziadka.

Dla Babci i Dziadka.

Ten dzień w naszej szkole wyglądał inaczej niż każdego roku. Dzieci nie mogły zaprosić swoich Dziadków na uroczysty występ, lecz nie zapomnieli o ich święcie. Indywidualnie odwiedzając Babcie i Dziadków śpiewali piosenki, składali życzenia oraz wręczyli symboliczną laurkę, dziękując za miłość, troskę i wyrozumiałość.
Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom dużo zdrowia i pomyślności.

 

Film - dla Babci i Dziadka


15.01.21
    Powrót uczniów klas 1 - 3 do szkoły.

Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem MEiN od 18 stycznia uczniowie 1-3 wracają do nauki stacjonarnej, w związku z tym nauczyciele uczący w tych klasach wracają do swoich obowiązków.

Zgodnie z planem działa świetlica szkolna,  logopedia oraz konsultacje dla klasy 8.

Klasy IV-VIII kontynuują naukę zdalną.

 


16.12.20
    Komputery dla rolników.

Przesyłam informację dotyczącą dofinansowania do zakupu komputera przez rolników. Pieniądze na zakup komputera dla dziecka z rodziny rolniczej.

Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.

Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.

Aby móc ubiegać się o pomoc:
Ø łączny dochód uzyskany przez rodziców w 2019 r., podzielony na rodziców i dzieci w wieku do 18 lat nie może przekraczać w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
Ø rodzina nie otrzymała w ostatnich trzech latach komputera zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania ich zakupu.

Do wniosku w celu potwierdzenia dochodu należy dołączyć: kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na 2019 r. oraz kopie zeznań podatkowych za 2019 r., w przypadku uzyskania dochodu z innych źródeł.

Dofinansowany zostanie zakup komputera dokonany od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.
Kwota maksymalnego dofinansowania (zaliczki) zostanie określona na podstawie wniosków, które zostaną złożone do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Ostateczne rozliczenie zostanie dokonane na podstawie faktur dostarczonych do ARiMR do 15 kwietnia 2021 r. W przypadku, gdy wnioskodawca dostarczy fakturę w mniejszej kwocie to zwróci różnicę ARiMR, jeśli wcale nie dostarczy faktury to zwróci całą kwotę.

Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania pomocy będą zamieszczone na stronie internetowej ARiMR pod adresem: www.arimr.gov.pl.

 


10 12.20
    Konkurs.

Dnia 10 grudnia 2020 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Literacko – Fotograficznego organizowanym przez Szkołę Podstawową
w Marcinkowicach.

Celem konkursu było przygotowanie tekstów literackich i zdjęć, na których zaprezentowane zostaną kościoły i zabytki sakralne z terenu gminy Chełmiec.

Była ta już V edycja tego konkursu z cyklu  „Piękno i historia mojej Małej Ojczyzny”. 

Swoimi umiejętnościami pisarskimi i fotograficznymi pochwały się uczennice z klasy VIII i VII zdobywając cenne nagrody.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce -  Magdalena Dziedzic z klasy VIII

III miejsce - Kamila Jabłońska z klasy VIII i Magdalena Kotlarz z klasy VII.

Wyróżnienie -  Emilia Jasica z klasy VIII.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

 


05. 12. 2020
    Karnety na lodowisko.

Tak, jak co roku Pan Wójt ufundował karnety na lodowisko dla wszystkich uczniów w szkole. Karnety są do odebrania w sekretariacie  w godzinach od 8.00-14.00.

 

 


18.11.20
    Konsultacje dla uczniów klasy 8.

Informuję, że od 22.11.2020 r. będą organizowane konsultacje dla uczniów klasy VIII, wg następującego harmonogramu:


poniedziałek - j. angielski godz. 9:00 - 10.35

czwartek - matematyka godz. 11:35 - 13:10

piątek - j. polski godz. 11:35 - 13:10


06.11.20
    Nauczanie zdalne klasy 1 - 3.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa od poniedziałku, tj 9.11.2020 przechodzimy w tryb nauki zdalnej. Wychowawcy klas 1-3 ustalą z państwem i przekażą niezbędne do tego informacje.

Uczniowie otrzymali hasła i loginy do platformy MS Teams i będą realizować zajęcia za pomocą tej aplikacji.

Przestrzegając zasad BHP uczniowie klas młodszych będą łączyć się z nauczycielami wg podanego harmonogramu zajęć.

Nie mogą one nadmiernie obciążać uczniów.

 


23.10.20
    Nauczanie zdalne klasy 4 - 8.

Zgodnie z decyzją rządu wszystkie klasy IV-VIII przechodzą w tryb nauczania zdalnego od 26.10.2020 do 08.11.2020.

W związku z tym wszyscy uczniowie klas IV-VIII przechodzą w system nauczania on-line zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Każdy uczeń otrzymał login oraz został przeszkolony w zakresie obsługi MS office 365- Teams.

W poniedziałek od rana uczniowie łączą się na poszczególnych lekcjach z nauczycielami za pomocą tej aplikacji ( jeżeli wystąpią problemy proszę o informację zwrotną do wychowawców). Jest to dzień organizacyjny, zatem będzie przeznaczony na obsługę techniczną. Jeżeli uczeń nie dysponuje komputerem lub ma trudności z internetem proszę o informację.

W takim przypadku uczeń będzie przychodził do szkoły i w wyznaczonym miejscu będzie mógł skorzystać ze szkolnego komputera- oczywiście z zachowaniem warunków sanitarnych.

Dalsze informacje będę przekazywać na bieżąco.

 


08.10.20
    Wycieczka klas 1 - 3.

Realizacja projektu „Odkrywamy Małopolskę”
 

Wyjazd został zorganizowany w związku z udziałem szkoły w projekcie pn. „Odkrywamy Małopolskę” w ramach programu wsparcia turystyki szkolnej. 70 % kosztów realizacji projektu pokryło Województwo Małopolskie, natomiast 30 % stanowił wkład finansowy rodziców uczniów.

Na naszą całodniową jesienną wycieczkę wybrali się uczniowie klas 1-3 do rezerwatu przyrody w Ciężkowicach, stadniny koni w Regietowie oraz muzeum pszczelarstwa w Kamiennej.

Była to niezwykle inspirująca wycieczka.

Zaczęliśmy od spaceru w rezerwacie podziwiając skamieniałości przyrody, następnie udaliśmy się do Regietowa tam czekała na nas przejażdżka bryczką i pyszne kiełbaski z ogniska, a na koniec udaliśmy się do muzeum pszczelarstwa, gdzie mogliśmy dokładnie poznać tajniki życia pszczół oraz degustować pyszne miody.  

 

Galeria zdjęć


14.09.20
    Prace drogowe.

W związku z rozpoczętymi procami drogowymi, bardzo proszę o zwrócenie uwagi na bezpieczne przywożenie i odbieranie dzieci ze szkoły.

Proszę, aby dzieci nie wysiadały z samochodów bezpośrednio przy drodze. Może to być dolny lub boczny parking.

Proszę także, aby dzieci przychodzące pieszo zwracały uwagę na swoje bezpieczeństwo.

Prace będą długotrwałe zatem bardzo proszę o czujność.

 


28.08.20
    Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego.

HARMONOGRAM ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO (01.09.2020)

• GODZ. 8.00 - MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE PARAFIALNYM W CHOMRANICACH.
• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO DLA POSZCZEGÓLNYCH KLAS (SPOTKANIE W SALI Z WYCHOWAWCAMI):
- KLASY 1-3 GODZ. 9.00
- KLASY 4-8 GODZ. 10.00
- ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY GODZ.11.00
UCZNIOWIE KLAS 1-8 WCHODZĄ DO SZKOŁY BEZ RODZICÓW (W MASECZKACH, OBOWIĄZUJE RÓWNIEŻ DEZYNFEKCJA RĄK).
RODZICE DZIECI Z ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO MOGĄ WEJŚĆ Z DZIEĆMI DO BUDYNKU SZKOŁY (WARUNEK: DEZYNFEKCJA RĄK, MASECZKA ZASŁANIAJĄCA USTA I NOS).


26.08.20
    Komunikat.

Szanowni Państwo!

Informuję, że obecnie trwają przygotowania naszej szkoły do uruchomienia jej według tradycyjnego, stacjonarnego modelu pracy z dniem 1 września br. z zastosowaniem koniecznych dodatkowych zmian i obostrzeń sanitarnych.

Są one spowodowane aktualną sytuacją epidemiologiczną.

W najbliższych dniach przekażę za pośrednictwem strony internetowej i dziennika elektronicznego informacje dotyczące rozpoczęcia roku oraz szczegółowe zasady organizacji pracy i procedury związane z reżimem sanitarnym.

Marzena Dąbrowska                        

Copyright ©  2010  SP Krasne Potockie